Медіа-менеджер Ігоря Коломойського протягнув через Раду право приватизувати Одеську кіностудію, - ЗМІ


Верховна Рада ухвалила закон про функціонування кінокомісії при органах місцевого самоврядування, прописала умови приватизації державних кіностудій, а також відкрила шлях для приватизації ЗАТ "Одеська кіностудія".

Про це повідомляє www.ukrrudprom.ua. Об этом сообщает apelcin.in.ua со ссылкой на СМИ.

У липні 2017 року контрольний пакет акцій ЗАТ "Одеська кіностудія" уряд передав в управління Мінкульту України. А основним серед приватних акціонерів підприємства став на той момент генеральний директор групи компаній "1 + 1", а нині — нардеп і голова Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко, який з 2005 року фактично керує Одеською кіностудією.

Законопроект (№0896) у другому читанні та в цілому підтримали 253 народних депутата на пленарному засіданні парламенту в четвер.

Законом про внесення змін до деяких законодавчих актів у зв’язку з набранням чинності закону "Про державну підтримку кінематографа в Україні" Верховна Рада визначила, що сільські, селищні та міські ради зможуть створювати кінокомісії. Мета створення кінокомісії — надання консультативної, організаційної та іншої допомоги суб’єктам кінематографії, популяризації України та її регіонів як привабливих локацій для кінозйомок, залучення інвесторів для фінансування, прокату і показу фільмів, використання потенціалу української сервісної індустрії в сфері кінематографії.

Серед функцій кінокомісії — надання допомоги в організації переговорів з власниками майна для проведення зйомок з використанням їхнього майна, формування баз даних і оприлюднення інформації про місцеві локації, про місцеву кіновиробничу інфраструктуру і фахівців в сфері кінематографу.

Органи місцевого самоврядування зможуть створювати фонди фінансової підтримки кінематографії.

Відповідно до прийнятого закону, органи місцевої влади в рамках встановлених відповідними місцевими бюджетами, можуть передбачати порядок часткового покриття витрат на виробництво фільмів, яке здійснюється за участю або за замовленням державних кіностудій, розташованих в межах території відповідної територіальної громади.

Рада прописала обов’язкові умови приватизації державних кіностудій, а також акцій, що належать державі, будь-якій інший кіностудії.

Серед умов — покупець повинен зберегти основну діяльність кіностудії, право власності або право користування земельними ділянками, зберегти їхнє цільове призначення протягом 20 років після приватизації.

Крім того, у потенційних покупців повинна бути програма заходів по збереженню технічного переоснащення, модернізації нерухомості, що належить кіностудії .

В прикінцевих положеннях народні депутати закріпили скасування закону про заборону приватизації ЗАТ "Одеська кіностудія". Закон набуде чинності на наступний день після публікації.


Джерело статті: “http://espreso.tv/news/2019/10/04/media_menedzher_igorya_kolomoyskogo_protyagnuv_cherez_radu_pravo_pryvatyzuvaty_odesku_kinostudiyu_zmi”

ТОП новости

Разное

Вход

Меню пользователя